Egzamin ósmoklasisty z języka obcego zbliża się wielkimi krokami.  

Już 25 maja Twoje dziecko przystąpi do swojego pierwszego egzaminu.

To wielkie wydarzenie, które wiąże się z dużym stresem dla całej rodziny. Wysoki wynik pozwoli Twojemu dziecku na rozwinięcie jego umiejętności językowych oraz otworzy mu drzwi do dalszego kształcenia w szkole średniej. A to poważny krok dotyczący jego przyszłości.

Oczywiście, przygotowanie do egzaminu wymaga regularnej nauki i ćwiczeń z języka przez cały rok szkolny. Jednak szczególnie te ostatnie 2 miesiące warto poświęcić na powtórki materiału i uzupełnić braki. 

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty z języka obcego?

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego lub niemieckiego trwa 90 minut. Arkusz egzaminacyjny składa się z zadań zamkniętych i otwartych. Podczas testu oceniane są następujące umiejętności: 

 • rozumienie tekstu słuchanego,
 • znajomość słownictwa i form gramatycznych,
 • rozumienie tekstu czytanego, 
 • tworzenie krótkich form pisemnych, tj. e-mail, ogłoszenie, pocztówka itp. 

Aby otrzymać jak najwięcej punktów ważna jest dobra znajomość słownictwa języka obcego. Nie należy jednak zapominać także o umiejętności odczytania kontekstu oraz poprawnego stosowania wiedzy w praktyce.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego i niemieckiego – jak się przygotować?

Egzamin ósmoklasisty to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Twojego dziecka. Marzec to tak naprawdę ostatni dzwonek, aby powtórzyć materiał: słówka i poprawną gramatykę. 

Przydatne będą zadania, które znajdziesz w repetytoriach. Istnieje także spora baza darowych ćwiczeń w Internecie, z których warto skorzystać. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, warto skorzystać z pomocy profesjonalistówKursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego pozwolą Twojemu dziecku na:

 •  szybkie i sprawne utrwalenie wiadomości,
 • uporządkowanie wiedzy,
 • oswojenie się z procesem egzaminacyjnym.

Wybierając kurs przygotowujący do egzaminu 8-klasisty w Mobilnej Szkole Językowej, masz pewność, że Twoje dziecko zda egzamin śpiewająco. Dzięki formie zdalnej kursu, nie musisz tracić czasu na dojazd. Z kolei Twoje dziecko czuje się swobodniej we własnym domu. Kurs online prowadzony jest w trybie indywidualnym lub w małych grupach, co pozwala na szybkie i sprawne powtórzenie materiału. Warto wykorzystać te ostatnie tygodnie efektywnie i zapewnić dziecku podejście do egzaminu bez stresu i lęku. 

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego – o czym należy pamiętać?

Każdy egzamin generuje sporo stresu w życiu całej rodziny. Aby jak najlepiej przygotować się do tego egzaminu, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. 

 • Przede wszystkim mobilizuj dziecko do regularnych powtórek materiału i systematycznego uczenia się. Na egzaminie pojawią się pytania z różnych obszarów językowych, dlatego warto, aby zapoznało się z gramatyką, słownictwem oraz zasadami ortografii. 
 • W ramach przygotowań warto czytać po angielsku lub niemiecku. Nie tylko książki, ale także czasopisma czy artykuły na blogach. 
 • Wypełniajcie egzaminy próbne z poprzednich lat. Dzięki temu Twoje dziecko oswoi się się ze schematem pracy i kluczem oceniania. 
 • W okresie bezpośrednio poprzedzającym egzamin zadbaj o odpowiedni relaks i nie przemęczaj dziecka nauką. Dzięki temu szanse na osiągnięcie dobrych wyników wzrosną.

Pamiętaj, że egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny test umiejętności Twojego dziecka. Postaraj się ułatwić mu przeżycie tego wydarzenia w jak najmniej stresujący sposób. Wspieraj go i dodawaj otuchy. Pozytywne nastawianie to połowa drogi do sukcesu.