konwersacje z native speakeremKonwersacje z Native Speakerem

dla dzieci, młodzieży i dorosłych

 
 
Co wyróżnia ten rodzaj zajęć?
 

👉 POZNAJESZ CZŁOWIEKA Z INNEJ KULTURY, CO WSPIERA  MOTYWACJĘ DO NAUKI ANGIELSKIEGO

 

Jeśli na przykład zakochamy się w kimś z tego kraju, zafascynujemy ich kulturą i stylem życia, wtedy dużo łatwiej nauczyć się języka obcego, prawda?

Tak zwana integracyjna motywacja do nauki języka angielskiego jest dużo skuteczniejsza od instrumentalnej motywacji (zdanie egzaminu).

Konwersacje z Native Speakerem zawsze możecie porozmawiać o tym „jak to jest u was, a jak u nas”, jaka jest ich kultura i zwyczaje, co robią w wolnym czasie, jak myślą i rozumieją świat. To bardzo poszerza horyzonty poznawcze i otwiera umysł poza ramki, które wydawało się nam, że są „obowiązkowe”. Dlatego konwersacje z native speakerem mogą wzbudzić  głębszą motywację do nauki, przez co stanie się ona przyjemniejsza i przede wszystkim skuteczniejsza.

 

👉 PODCZAS KONWERSACJI Z NATIVE SPEAKEREM OSWAJASZ LĘK PRZED ROZMAWIANIEM Z „OBCYM”.

 

Wielu ludzi „spina się”, gdy spotykają obcokrajowca, a szczególnie native speakera. To przecież nie jest żadne osiągnięcie, że ktoś potrafi dobrze mówić językiem znanym od urodzenia. Nie ma więc powodu, by czuć się „gorszym” czy – o zgrozo – głupszym. Wyzwaniem jest przecież uczyć się drugiego, czy czasami nawet trzeciego języka obcego!

Podczas konwersacji z native speakerem, możemy oswoić się z nową dla nas sytuacją komunikacyjną. Dzięki temu późniejsze rozmowy z innymi obcokrajowcami pójdą nam o wiele łatwiej.

 

👉 NA LEKCJI Z NATIVE SPEAKEREM OSŁUCHUJESZ SIĘ Z INNYM AKCENTEM

 

Mówiąc naszym językiem ojczystym kształtujemy specyficzny aparat mowy, przez co ludzie z różnych krajów będą mówić po angielsku ze swoistym akcentem. 

Problem polega na tym, że jeśli uczymy się języka angielskiego wyłącznie od Polaków, może okazać się, że rozumiemy jedynie… Polaków mówiących po angielsku.

Z drugiej jednak strony fakt, że zaczniemy rozumieć native speakera z Bath, nie znaczy że zrozumiemy innego native speakera z Manchesteru, Texasu czy Sydney, a o innych obcokrajowcach (Węgrach, Francuzach itd.) nie wspominając.

Dlatego polecamy dużo słuchać i rozmawiać z różnymi ludźmi, korzystać z różnych źródeł, by jak najlepiej osłuchać się ze wszystkimi możliwymi akcentami.

 

👉 Z NATIVE SPEAKEREM POZNAJESZ SLANG I POTOCZNE SFORMUŁOWANIA

 

Slang i potoczne sformułowania to zmora uczniów, którzy zaczynają już jako tako radzić sobie z językiem angielskim.

O ile lista idiomów jest długa, to da się jej wyuczyć. Natomiast slang i potoczne sformułowania żyją własnym życiem, cały czas ewoluują. Co gorsza, pewne określenia występują jedynie regionalnie, inne wyszły już z użytku. Jest jednak szansa, że native speaker będzie „czuł” dane sformułowania i wyjaśni cały kontekst z nim związany.

Nie zapominajmy jednak, że jeśli świetnie zaczniemy posługiwać się slangiem nasi rozmówcy mogą… przestać nas rozumieć!

Jeśli chcesz umówić się na konwersację z native speakerem:

native speaker online

  • Lekcje językowe na żywo w komfortowych warunkach w domu, bez  straty czasu i środków na dojazdy.
  • Regularny kontakt z językiem bez wychodzenia z domu.
  • Zajęcia indywidualne lub w małych grupach 2-4 osobowych.
  • Komunikator zoom, z którego korzystamy bardzo dobrze spełnia rolę „sali lekcyjnej”.
  • Program dopasowany do wieku,  poziomu i potrzeb ucznia (korepetycje z zakresu szkoły lub materiał dodatkowy).
  • Termin i częstotliwość lekcji ustalamy indywidualnie.

 Korepetycje językowe online? Oczywiście! Pomożemy każdemu doskonalić umiejętności.

Masz do wyboru zajęcia:

 • grupowe – posiadasz pulę 64 lub 32 zajęć po 45 minut, gdzie spotykasz się z tym samym lektorem oraz małą grupą 2-5 osób o stałych porach 2 razy w tygodniu lub raz w tygodniu. Stała grupa i lektor gwarantują systematyczną oraz efektywną naukę. Kurs online sprawia, że szybko przełamiesz barierę językową, rozszerzysz słownictwo.
 • indywidualne – posiadasz pulę 64 lub  32 zajęć po 45 minut do wykorzystania w określonym przez Ciebie czasie, gdzie uwaga lektora skupiona jest tylko na Tobie. Materiał oraz tempo jego realizacji dostosowane jest do Twoich indywidualnych potrzeb. Dni, godziny i częstotliwość spotkań dopasujemy do Twoich możliwości czasowych.

Koszt kursu uzależniony jest od tego czy wybierasz zajęcia indywidualne, czy grupowe oraz częstotliwości kursu (według tabeli poniżej)

Na zajęciach online:

 • widzisz i słyszysz lektora, a także pozostałych słuchaczy w grupie,
 • zabierasz głos w konwersacjach oraz dyskusjach,
 • widzisz, co lektor udostępnia na tablicy,
 • bierzesz udział w wykonywaniu ćwiczeń.

Masz pytania?

Napisz: centrum.bok@gmail.com

zadzwoń: (+48) 728 224 441

LUB PRZEŚLIJ NIEZOBOWIĄZUJĄCE ZGŁOSZENIE – pomożemy dobrać zajęcia i wyjaśnimy szczegóły: