Dzieci to bardzo wymagający użytkownicy. Wiemy o tym,
dlatego wszystkim nauczycielom, rodzicom, wychowawcom oferujemy tylko najwyższej jakości rozwiązania edukacyjne.
Rozbudź w dzieciach entuzjazm do nauki!

LEGO® Education

35 lat temu w firmie LEGO zapadła decyzja wykorzystania sympatii, jaką wzbudzają u dzieci klocki LEGO, do uprzyjemnienia procesu nauczania. We współpracy z nauczycielami i specjalistami z dziedziny dydaktyki opracowano szeroką gamę pomocy edukacyjnych.

Dzisiaj dostępne są kompleksowe rozwiązania wspierające w nauce na każdym poziomie, od przedszkola po uczelnie wyższe, w każdej dziedzinie – STEM (skrót od science, technology, engineering, mathematics), a także języków obcych, czy nawet humanistyki.

W USA blisko 20 000 szkół wykorzystuje rozwiązania LEGO® Education do nauczania różnych przedmiotów w oparciu o system LEGO.

Wierzymy, że w XXI wieku rozwijanie ciekawości, kreatywności, twórczego myślenia, systematyczności, budowania umiejętności pracy zespołowej jest szczególnie ważne. Wspólnie z nauczycielami staramy się umożliwić każdemu uczniowi odnieść sukces w edukacji i przygotować się do przyszłych, życiowych wyzwań.

LEGO ® Education to świetna zabawa i nauka poprzez działanie.

Dzięki pracy ze znanymi i lubianymi LEGO ® dzieci szybko przyswoją umiejętności konieczne do rozwiązywania problemów edukacyjnych.

Obszary i zakresy szkoleń wykorzystania klocków LEGO® 

w edukacji przedszkolnej (czas trwania szkoleń 4h)

-matematyce

-technice

-edukacji humanistyczno-społecznej

w edukacji szkolnej:

klasy I-III:

-programowanie „WeDo 2- Robotyka na start” (czas trwania szkolenia: 5 h)

-matematyka (czas trwania szkolenia: 4h)

-nauki humanistyczno-społeczne (czas trwania szkolenia: 4h)

klasy IV-VI +gimnazjum:

-programowanie (szkolenie dla nauczycieli informatyki i innych przedmiotów ścisłych, którzy posiadają wiedzę z zakresu podstaw programowania), „EV3” (czas trwania szkolenia: 8 h)

-fizyka, technika, przyroda

Zapraszamy nauczycieli, rodziców, wychowawców i wszystkich tych, którzy chcą ożywić edukację, by ułatwić dzieciom zrozumienie.

Tajniki LEGO® Education można zgłębiać na szkoleniach Akademii LEGO® Education, które organizujemy w całej Polsce prowadzonych przez certyfikowanych Trenerów LEGO® Education.

Nabór ciągły na szkolenia trwa, nie jest ważne gdzie mieszkasz, to my przyjedziemy do Ciebie. Jeżeli jesteś zainteresowany i masz grupę zainteresowanych szkoleniem osób skontaktuj się z nami

Ustalimy termin i szczegóły. Pomożemy Ci wybrać tematykę szkolenia, narzędzia i zorganizujemy wszystko tak, żeby było jak najdogodniej dla Ciebie 🙂

Wielkość grup szkoleniowych 12-18 osób.

Szkolenie to forma praktycznych warsztatów, na których uczestnicy pracują w 2-osobowych zespołach. Podana ilość uczestników jest optymalna dla osiągnięcia najlepszych efektów szkoleniowych 🙂 .

 

Samo narzędzie, nawet najpotężniejsze, będzie bezwartościowe bez odpowiedniego wsparcia merytorycznego. Dlatego do LEGO® Education dostępna jest cała gama dodatkowych materiałów edukacyjnych, które pomogą w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć w szkole lub na zajęciach pozalekcyjnych.